תוכניות בישראל

תוכניות קצרות בישראל

תוכניות קצרות בישראל
טיולים לימודיים בישראל

בשנים האחרונות, התבלטנו לטובה בארגון טיולי סוף שנה מוצלחים בישראל עבור בתי ספר. אנו עובדים עם בתי ספר שונים ברחבי העולם, ומציעים הן תכניות מלאות והן סמינרים הנערכים במהלך הטיול או ימי ההכשרה. אנו מארגנים פעילויות אלו עבור בתי ספר בצ'ילה, אקוודור, מקסיקו, טורקיה וקולומביה. במסגרת טיולים אלו, המשתתפים יעברו חוויות במגוון נושאים הקשורים לתרבות, היסטוריה והמציאות במדינת ישראל. תכניות אלו יוצאות לפעול על ידי מומחים בשטח, תוך תיאום מלא והתאמת התכנית לצרכי בית הספר.

 • קשר בין מה שנלמד בכיתה לבין החוויה החווייתית בישראל.
 • צעירים יכולים להתקרב לשורשים שלהם
 • לטפח את זהותם
 • חיזקו את קשרי העם היהודי לארץ ישראל

 אנו רואים בטיול זה הזדמנות ייחודית במסגרתה יוכלו הצעירים להתקרב לשורשיהם, לחזק את זהותם ולהעמיק את הקשרים לעם היהודי וארץ ישראל. אנו שואפים לקיום תהליך חינוכי המתחיל בהכנה טרם היציאה לטיול, על מנת למקסם את החוויה האישית והקבוצתית של המשתתפים. התכנית תתבסס על ארבעה צירים נושאיים, שילוו אותנו במהלך השהייה בישראל ואליהם נתייחס ממספר היבטים:

 •  ההיסטוריה של ישראל והתנועה הציונית
 •  ההיסטוריה והשורשים של העם היהודי קורס מדריכים
 •   טכנולוגיה וחדשנות, אקטואליה והסברה
 • החברה הישראלית – פסיפס רב תרבות

מותאם על פי הצרכים של כל ארגון

על פי כל ארגון

תוכניות קצרות בישראל
קורס מדריכים

קורס המדריכים הוא תכנית הכשרה המתקיימת בישראל, עבור חניכים העתידים להפוך למדריכים בעתיד הקרוב. הקורס מבוסס על שלושה צירים חינוכיים: 1 (הכרת החברה הישראלית 2 (רכישת כלי הדרכה 3 (למידת האידיאולוגיה והמורשת של התנועה לאחר השתתפות בחוויה משמעותית זו בישראל, יחזרו המשתתפים לקהילותיהם כמדריכים בקנים. במסגרת התכנית, יחוו המשתתפים את המגוון החברתי שמציעה ישראל מהצפון לדרום. זוהי תכנית חווייתית המחזקת את תחושות הקבוצתיות, השייכות לתנועה והקשר למדינת ישראל. בכל שנה, אנו מארגנים משלחות של מנהיגים עתידיים ומדריכים מברזיל (תפוז), בלגיה (מחנה ישראל), רוסיה (עדין לא) והונגריה (סמינר מנהיגות).

 • לעבור חוויה משמעותית בישראל, כדי לחזור להיות מדריכים בתנועות ובקהילות.
 • תוכנית חוויתית שמחזקת את תחושת עבודת הצוות, ההשתייכות לתנועה והחיבור למדינת ישראל.

התוכנית מבוססת על 3 צירים חינוכיים:

 • לחוות את החברה הישראלית
 • ללמוד כלים הדרכתיים
 • ללמוד על המורשת והאידיאולוגיה התנועתית

מותאם בהתאם לצרכים

תוכנית לטווח ארוך בישראל

תוכנית לטווח ארוך
שנת הכשרה
Shnat Hanoar

שנת הכשרה תנועתית היא החוויה האופטימלית של לימודים והכשרה עבור הבוגרים שלנו, הן מבחינת תכנים והן מבחינת כלים, כך שהם יכולים להתפתח ולהפוך למנהיגים העתידיים בקנים ובקהילות שלהן. הציר הנושאי של התכנית שלנו מורכב מפרקים שנעים מהספציפי ביותר לכללי: פרק פתיחה (מתמקד בחבר/ה ובקבוצה), פרק תנועתי, פרק מדינת וארץ ישראל, פרק עם ישראל ופרק סיכום (מתמקד בחבר/ה ובקבוצה לאחר השתתפות בחוויה המעצבת של שנת הכשרה תנועתית

 • משתתפי התכנית נבחרו וקיבלו המלצות מהקהילות המקומיות והקנים בהם הם חברים, במטרה לשפר את יכולותיהם ומחויבותם לתנועה ולחינוך היהודי והציוני. הציפיות האישיות והחלומות של המשתתפים בנוגע לתכנית, כמו גם המחויבות שלהם לחינוך היהודי והציוני, שזורים ומעצבים את המטרות החינוכיות של התכנית.

תכנית שנת הכשרה היא לבה של תהליך חינוכי ארוך ומשמעותי. העובדה שהתכנית מתקיימת בישראל ולא במדינה אחרת אינה מקרית. אנו מאמינים שהיכולת לחוות את החברה הישראלית היא אחד מהאמצעים היעילים ביותר להעברת המסר החינוכי שלנו ולחיזוק הזהות היהודית בתפוצות.

 11 חודשים

תוכנית לטווח ארוך
ISRAEL CHALLENGE

Israel Challenge היא תכנית הכשרה מודולרית המבוססת על החוויה של המשתתפים, במסגרתה הם לומדים להכיר את ההיסטוריה, הגאוגרפיה והחברה הישראלית מנקודת מבט שונה. התכנית מחולקת לשני חלקים, כך שהמשתתפים יכולים להתאים אותה להעדפותיהם השונות

 • צור אתגר אישי עם אפשרות להכיר את הזדמנויות החיים השונות במדינה, ולהציע אלטרנטיבות אחרות לתכניות הקיימות.
 • התפתח באופן אישי במסגרת קבוצתית.
 • גיאוגרפית מכסה את מספר הביקורים הגדול ביותר בישראל.
 • התכנית מחולקת לשלושה פרקים ושלבים עיקריים ופרק רביעי שהינו אופציונאלי. המשתתפים יכולים לבחור בין מספר אפשרויות בכל שלב ולהתאים את התכנית לתחומי העניין שלהם. בין האפשרויות: קיבוץ, מרווה (שירות נסיון בצה”ל), קורסי יזמות בתל אביב, קורס פרמדיקים במגן דוד אדום, קורס בישול ים תיכוני וקורסי צלילה וגלישה באילת.

מינימום 4.5 חודשים עד 8.5 חודשים.

אנשים בני 18 עד 22

תוכנית לטווח ארוך
AREVIM

“ערבים” היא תכנית ארוכת טווח עבור משתתפים המחפשים חוויה משמעותית בישראל, תוך תרומה לחברה באמצעות שירות לאומי. בערבים, המטרה היא לעבוד ולתקשר עם הסקטורים המוחלשים ביותר, תוך יצירת שינוי חיובי. בנוסף, המשתתפים יוכלו ליהנות ממשימות שונות.

 • המטרה העיקרית של ערבים היא להעניק לך חוויה משמעותית באמצעות שירות חברתי ותכנית חינוכית-תיירותית עשירה.

התכנית מורכבת מארבעה חלקים עיקריים:

 • שירות לאומי

המשתתפים יוכלו לבחור בין תחומי התנדבות שונים ולקבל הזדמנות לעבוד בסביבה מקצועית בישראל. כתוצאה מכך, ילמדו החברים על עצמם ועל יכולותיהם, ויחקרו את תחומי העניין שלהם שיוכלו להפוך בעתיד לאפשרויות קריירה אמיתיות וארוכות טווח.

 • Israel Update

מרחב בו נדון בנושאים שונים הקשורים לקונפליקט הישראלי-פלשתיני, פוליטיקה ואקטואליה. עם מפגשים שבועיים של שיחות או טיולים במקומות בהם האירועים מתרחשים, נעניק הכשרה בסיוע מומחים בתחום, כך שהמשתתפים יוכלו לנתח, להבין ולהגיע למסקנות עצמאיות בנוגע לחברה הישראלית בפרט ולמזרח התיכון בכלל.

 • קורסים וסמינרים

אנו מציעים סדרה של קורסים, סמינרים ושיחות בנושאים כללים שונים, כגון קורסי יזמות בהם יוכלו המשתתפים לבקר בחברות סטרט-אפ וארגונים שונים בישראל.

 • חגים

במסגרת התכנית, אנו מספקים את הפלטפורמה האידאלית על מנת להרגיש ולחוות את החגים וימי הזיכרון כמו ישראלים: מסיבות יום העצמאות ברחובות, סדר פסח ייחודי, פעילויות ראש השנה, תהיות ליום כיפור ועוד.

10 חודשים

רמה טובה של אנגלית או עברית

אנגלית

Risa Epstein risa@youngjudaea.ca  טלפון  416.781.5156

עברית או ספרדית

Diego Charnovich

dcharno@hholamit.org.il 

תוכנית לטווח ארוך
MADE IN ISRAEL

Made in Israel היא תכנית ארוכת טווח בישראל, המיועדת לצעירים המעוניינים להרחיב את המנעד התעסוקתי שלהם, להתפתח כיזמים ולחוות את עולם העבודה בחברות מובילות במגוון תחומים.

Made in Israel היא הזדמנות להתפתחות מקצועית, תוך רכישת ניסיון תעסוקתי איכותי. במסגרת התכנית, המשתתפים ירכשו ידע ויחוו חוויות שונות שיקנו להם כלים חשובים להתפתחותם האישית. אנו מציעים הכשרה, ניסיון ועבודה במהלך כל תקופת השהייה, בסביבה יהודית ציונית ופלורליסטית שתאפשר לכם להכיר את מוצרי “Made in Israel” שמיצבו את ישראל בחוד החנית של ההתפתחות הגלובלית והחדשנות.

 • המזכירות העולמית של הנוער הציוני, רואה בשנת הכשרה חוויה אופטימלית של לימודים והכשרה עבור חברי התנועה הצעירים, הן באמצעות תכנים והן דרך הכלים המוקנים להתפתחותם של המשתתפים כמנהיגים העתידיים של הקנים והקהילות במדינותיהם.

אנו מציעים שלושה קורסים עיקריים שילוו את המשתתפים במהלך התכנית:

קורס יזמות: ביקור בחברות היי-טק. נסיעות עסקיות במהלכן יוכלו המשתתפים להכיר חברות מתפתחות (Startups), חברות בינלאומיות, חברות הייטק ושחקני מפתח אחרים המרכיבים את הכוח המניע של ה-“Startup Nation”. נושאים: טכנולוגיית סייבר, אנרג’י טק, מדיה דיגיטלית, אגריטק, תחבורה, מטבע קריפטו ובינה מלאכותית.

ישראל והמזרח התיכון: קורס אינטנסיבי המתמקד באתגרים החדשים של ישראל ומורכב מארבעה פרקים חינוכיים: ההיסטוריה של ישראל, החברה הישראלית, אקטואליה ישראלית והמזרח התיכון. כל פרק מורכב משיעורים, שיחות, פעילויות וטיולים בישראל.

שיווק דיגיטלי: קורס המתמקד באסטרטגיות מיתוג בפלטפורמות דיגיטליות שונות (דרך האינטרנט). הטרנד הגלובלי הוא שילוב בין טכניקות שונות, כגון שיווק באמצעות תוכן, שיווק ברשתות החברתיות, שיווק באמצעות משפיענים, פרסום פרוגרמטי, שיווק באמצעות דיוור, SEOועוד. בקורס זה ילמדו המשתתפים על חשיבות פילוח ושיווק מותאם אישית על מנת להשיג תוצאות טובות יותר לקידום מוצר/שירות/מותג. הקורס יועבר על ידי מומחה מורשה מטעם

מינימום 4 חודשים, עד 8.5 חודשים

 • מעל גיל 19 וסיימו לפחות סמסטר אחד של האוניברסיטה
 • מיומנויות בשפה האנגלית
 • (כישורי שפה עברית (מומלץ

אודות מסה:

מסה היא מובילה עולמית בפיתוח קריירה וחווית מנהיגות בינלאומית בישראל עבור צעירים יהודים מרחבי העולם.

עם מגוון תכנית ארוכות טווח בישראל, מסה מספקת חווית משמעותית ומעשירות ליהודים צעירים עם רקע, דרגות השכלה ותחומים שונים.

מאז הקמתה בשנת2004, סייעה מסה ליותר מ150,000 צעירים מכ60 מדינות לחזק את הקשר שלהם עם ישראל, והעצימה דור חדש של צעירים יהודים מחוברים ומחויבים. צעירים אלו משנים את פני העולם היהודי וישראל, כמומחים ומנהיגים בקהילה.

 

דילוג לתוכן